Zjednoczone Emiraty Arabskie
zjednoczone_emiraty_arabskie_0.jpg

Kraj, który kilkadziesiąt lat temu niczym szczególnym się nie wyróżniał wśród innych państw bliskiego wschodu, dziś zachwyca i szokuje wszystkich swym rozmachem. Piasek pustyni został zastąpiony zielenią i fantazyjną nowoczesną architekturą wspaniałych budowli i meczetów. Bajeczne bogactwo i przepych miast, zadrzewione bulwary, wspaniałe centra handlowe, parki rozrywki, sieci autostrad przecinające kraj a wszystko w sąsiedztwie złotych piasków pustyni i błękitu morza - to właśnie esencja tego kraju, łącząca nowoczesność z tradycją.

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Powstały w latach 1971-72 jako federacja 7 emiratów: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah, Fujairah. Przez długi czas największe dochody przynosiło wydobycie ropy naftowej, obecnie natomiast transakcje finansowe i turystyka. Gigantyczne kwoty są inwestowane w sport, turystykę i bankowość. Luksusowe hotele, centra kongresowe, nowoczesne ośrodki sportowe, ekskluzywne galerie handlowe mają zachwycać także turystów i przyciągać tu miliony ciekawych z całego świata. Emiraty zdecydowanie robią ogromne wrażenie! Emiraty Arabskie objęte strefą wolnocłową to raj dla zakupoholików, a centra handlowe – Malls to prawdziwe luksusowe miasta o niesłychanie bogatym wystroju, z restauracjami, barami, a nawet jeziorami i rzekami. Abu Dhabi i Dubaj to najbardziej spektakularne emiraty, gdzie tylko fantazja architektów może być ograniczeniem dla realizacji najbardziej futurystycznych projektów. Podobno właśnie w tych miastach jest największe nagromadzenie dźwigów, bo tu buduje się naprawdę z rozmachem. Coraz wyżej i coraz nowocześniej. Boom inwestycyjny sprawia, że niektórych dzielnic nie można poznać wracając po kilku latach. Zjednoczone Emiraty Arabskie to również idealna propozycja dla rodzin – budowane z rozmachem i fantazją parki wodne i parki rozrywki, m.in. Wild Wadi Water Park, Yas Water World, Aquaventure, IceLandWater Park, Dreamland Aqua Park, Kidzania Dubai, to niesamowite miejsca gdzie można spędzić cały dzień wypełniony niesamowitymi wrażeniami. Naszym klientom proponujemy wypoczynek w północno-wschodnich emiratach: RAS AL KHAIMAH i FUJAIRAH, które dysponują znakomitą bazą hotelową: są tu obecne prestiżowe sieci hotelarskie, które oferują komfortowe wakacje all inclusive w świetnie wyposażonych hotelach położonych przy pięknych piaszczystych plażach. Stąd już tylko ok. 1,5 godz. drogi do spektakularnego i bajecznie bogatego Dubaju.

Wyloty w każdą niedzielę z Poznania, Katowic i Warszawy!!!
Przykładowe oferty i terminy:

Wycieczka "To w Dubaju to w Muskacie" - kliknij tutaj
Wycieczka  "Wieżowce i Karawany" - kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Doubletree By Hilton - kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Fujairah Rotana Resort & Spa- kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Hilton Fujairah Resort - kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa- kliknij tutaj


Wszytskie dostępne terminy wraz z cenami można odszukać w wyszukiwarce na stronie www.euro90-travel.pl lub polecamy kontakt bezpośredni z naszym Biurem!


Organizatorem wyjazdu jest BP Itaka.