Mauritius i Madagaskar
mauritius-le-morne.jpg

Choć różnie interpretuje się słowa Marka Twaina, że Bóg najpierw stworzył Mauritius, a dopiero potem, na jego podobieństwo Raj, to jedno pozostaje bezdyskusyjne – Mauritius to jedno z najmodniejszych i najbardziej ekskluzywnych wakacyjnych miejsc na świecie. Wyspa spełnionych marzeń o dalekich podróżach, plażach z pudrowym piaskiem, turkusowo-transparentnym Oceanie, przyjaznych mieszkańcach i luksusowych hotelach.

Ta egzotyczna wyspa na Oceanie Indyjskim, położona ok. 900 km na wschód od Madagaskaru, stała się dzisiaj synonimem ekskluzywnych wakacji. Ma tylko ok. 60 km długości i szerokość ok. 40 km, a jest tu tyle zachwycających miejsc, że można by obdzielić niejeden duży kraj! Zjawiskowe piaszczyste plaże o łącznej długości ok. 300 km należą do najpiękniejszych na świecie, a wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych przyciągają tu pasjonatów sportów wodnych. Symbolem Mauritiusa jest ptak dodo, endemiczny gatunek, który występował tylko ma Mauritiusie. Jego wizerunek jest powielany na t-shirtach, pocztówkach, a nawet na pieczątce wizowej i znaczkach pocztowych. To właśnie z Mauritiusa pochodzą najsłynniejsze znaczki pocztowe na świecie, które mogą kosztować fortunę. Ich najcenniejsze egzemplarze można zobaczyć w muzeum Blue Penny w Port Louis – stolicy wyspy.Najchętniej odwiedzanym przez kochających, to co kojarzy się z romantycznym rajem, znanym z pocztówek jest rejon Grand Baie, miejscowości położonej na północy Mauritiusa.

To miejsce zdecydowanie spełnia wyobrażenia o idealnych wakacjach. Są tu wspaniałe hotele, znakomite restauracje, intensywne nocne życie, ekskluzywne butiki – wszystko idealnie wkomponowane w rajski krajobraz wyjątkowej urody. Knajpki z pysznymi owocami morza, zmysłowa kreolska muzyka, dyskoteki i imprezy do białego rana. A do tego znakomite warunki do nurkowania, zatopione wraki, koralowce i cała infrastruktura, czyli wszystko, czego potrzeba do uprawiania sportów wodnych. Niedaleko Grand Baie znajduje się Point aux Canonniers, historyczne miejsce z latarnią morską i cudną plażą. Jednym z piękniejszych miejsc na Mauritiusie jest półwysep Le Morne Brabant, w południowo-zachodniej części wyspy, wpisany na listę UNESCO. Jego wizytówką jest majestatyczna góra Le Morne Brabant o wysokości 556 m n.p.m. Wzdłuż wybrzeża ciągną się zachwycające białe, piaszczyste plaże, obramowane zielonymi palmami. Krystalicznie czysty, turkusowy ocean zaprasza do kąpieli, a także do snurkowania przy koralowcach. Na półwyspie są fantastyczne, luksusowe hotele, a jedną z atrakcji jest przepiękne, 18-dołkowe pole golfowe, położone między Oceanem i górą Le Morne. Przenosząc się na wschodnie wybrzeże, warty polecenia jest rejon Belle Mare z niekończącymi się plażami, luksusowymi hotelami, polem golfowym i rafą. Najpiękniejsze komputerowe tapety to właśnie Mauritius, warto wybrać się w podróż, aby przekonać się, że wakacyjny raj naprawdę istnieje.


Wyloty z Warszawy!!!
Przykładowe oferty i terminy:

Wycieczka Lemury, Ręce Do Góry! - kliknij tutaj
Wycieczka Mauritius i Reunion - wstęp do raju - kliknij tutaj
Wycieczka Natura lemura - kliknij tutaj
Wycieczka W rytmie Mora Mora - kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Le Surcouf Hotel & Spa - kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Grand Bay Suites- kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Le Peninsula Bay Beach Resort- kliknij tutaj
Wczasy w hotelu Lux Grand Gaube- kliknij tutaj


Wszytskie dostępne terminy wraz z cenami można odszukać w wyszukiwarce na stronie
www.euro90-travel.pl lub polecamy kontakt bezpośredni z naszym Biurem!

 

Organizatorem wyjazdów są BP Rainbow i BP Itaka