WIELKIE MIASTA KANADY I USA plus BAHAMA

BANER_KANADA-USA.JPG

TERMIN 08-27.09.2017

 Toronto- Niagara Falls - Park Narodowy 1000 wysp – Ottawa -Montreal – Quebec City – Boston – Nowy Jork – Filadelfia – Baltimore- Waszyngton – Miami – Kennedy Space Center – Park Narodowy Everglades – Bahama -Miami

8 września 2017 Dzień 1 – WARSZAWA – Toronto  przez Amsterdam.
Przylot, spotkanie  z pilotem. Przejazd do Niagara Falls. Zakwaterowanie, wyjście nad wodospad  Niagara, później rejs statkiem  do wodospadu, spacer i kolacja w kasynie, nocleg w Niagara Falls

9 września 2017  Dzień 2 –Niagara Falls- Toronto
Przejazd Niagara Parkway – widokową drogą wzdłuż kanionu rzeczi Niagary do urokliwego miasteczka Niagara-On-The-Lake, położonego u ujścia rzeki Niagary do jeziora Ontario. Po drodze zatrzymamy się w jednej z winiarni na degustację lokalnego specjału – wina lodowego (ice wine). W regione Niagary produkuje się 80% kanadyjskiego wina. Spacer po Niagara-On-The-Lake (dobre miejsce na zakupy oryginalnych pamiątek). Przejazd do Toronto. Wjazd na wieżę CN Tower (553 m), do niedawna najwyższą wolnostojącą konstrukcję świata, połączony z obiadem w świetnej, obrotowej, panoramicznej restauracji na szczycie wieży. Zwiedzanie dynamicznie rozwijającej się torontońskiej metropolii, będącej handlowym oraz finansowym centrum Kanady. Objazd miasta: Rogers Centre, Air Canada Centre, Casa Loma, the Royal Ontario Museum oraz Art Gallery of Ontario, modna, zamożna, artystyczna dzielnica Yorkville. Spacer po Distillery District (centrum artystyczne w starej wiktoriańskiej destylernii). Wieczorny rejs do Centre Island – piękna panorama miasta z perspektywy jeziora Ontario.  Nocleg w Toronto.

10 września 2017  Dzień 3 –  TORONTO – 1000 WYSP NA RZECE Ś W. WAWRZYŃCA -OTTAWA
Przejazd do miejscowości Ivy Lea koło Kingston na godzinny rejs po rzece św. Wawrzyńca w malowniczym rejonie Parku Narodowego 1000 Wysp, gdzie w naturalne piękno krajobrazu wkomponowane są rezydencje bogatych ludzi Ameryki. Przejazd do Diefenbunker koło Ottawy i zwiedzanie największego w Kanadzie schronu podziemnego wybudowanego z myślą o ochronie przedstawicieli rządu na wypadek ataku nuklearnego. Przejazd do Ottawy, czas wolny na Byward Market (stalle z kuchnią świata, restauracje, puby, serce towarzyskie miasta i jednocześnie targ miejski). Wieczorny rejs po rzece Ottawie (1,5h) z komentarzem miejscowego przewodnika – dobry wstęp do zwiedzania stolicy dnia następnego. Nocleg w Ottawie.

11 września 2017  Dzień 4 - OTTAWA
Zwiedzanie stolicy Kanady, znanej z doskonałych galerii i muzeów, a przede wszystkim roli reprezentacyjnej – odwiedzimy Parlament, przejedziemy ulicą dyplomatów Sussex Street, gdzie znajdują się ambasady większości państw oraz rezydencja Premiera Kanady. Krótki postój przy Rideau Hall – rezydencji Gubernatora Generalnego. Przejazd wzdłuż wybudowanego w 1832 roku kanału Rideau (202km długości), wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO, łączącego Ottawę z Kingston. Nocleg w Ottawie.

12 września 2017  Dzień  5 - OTTAWA –Montreal
Zwiedzanie miasta
: błękitna bazylika Notre Dame, Centrum Olimpijskie, Uniwersytet McGill oraz Stare Miasto, które przez cały rok tętni muzyką, festiwalowym życiem i europejską atmosferą.  Wizyta w podziemnym mieście. Nocleg w Montrealu.

13 września 2017  Dzień 6 –MONTREAL- QUEBEC CITY
Wyjazd do Quebec City, miasta malowniczo położonego nad rzeką św. Wawrzyńca, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Quebec City jest najstarszym miastem w Ameryce Płn., w pełni otoczonym murem obronnym. W drodze postoje. Przyjazd do Quebec. Zwiedzanie miasta oraz wieczorny spacer po najbardziej europejskim mieście Kanady. Nocleg w okolicy  Quebec City.

14 września 2017 Dzień 7- QUEBEC CITY i OKOLICE
Wyjazd do kanionu Ste.Anne – spacer po spektakularnych, wiszących mostach, postój przy przepięknej katedrze Ste. Anne Beaupre, najstarszym miejscu pielgrzymkowym na kontynencie amerykańskim (pierwsze pielgrzymki w 1658 roku). Spacer wokół wodospadu Montmorency (30m wyższy niż Niagara!). Powrót do miasta . Czas wolny .Nocleg w okolicy Quebec City.  

15 września 2016  Dzień 8 – BOSTON
Rano wyjazd do Bostonu .
Wizyta w historycznej dzielnicy Bostonu. W czasie spaceru Freedom Trial podziwiamy wspaniałą architekturę miasta oraz oglądamy historyczne budynki, miejsca i niektóre obiekty związane z początkiem Amerykańskiej Rewolucji. Przyjazd do Cambridge, starego akademickiego miasteczka, które jest siedzibą słynnych w świecie renomowanych uczelni a w tym najstarszego w Ameryce Uniwersytetu im. Johna Harwarda a także innej znanej z dużej liczby noblistów uczelni technicznej Massachusetts Institute of Technology. Spacer po miasteczku oraz oglądanie terenów i obiektów Harvard University. Nocleg w okolicy Bostonu.

16 września 2017 Dzień 9 - NOWY JORK
Wyjazd do Nowego Jorku. Przejazd przez najmniejszy stan w USA, Rhode Island. Przyjazd i zwiedzanie  do Nowego Jorku.
O Nowym Jorku mówi się, że jest stolicą świata. Największe miasto USA odwiedza rocznie 40 milionów turystów. Kojarzone z luksusowymi butikami 5th Avenue, w których ubierają się bohaterki „Seksu w Wielkim Mieście”, Mostem Brooklińskim, drużyną baseballową New York Yankees i zamachami z 11 września – Big Apple (Wielkie Jabłko), to niezwykła, tętniąca życiem metropolia, która nigdy nie zasypia. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: zobaczymy m.in. Statuę Wolności, Empire State Building, Most Brookliński, Centrum Rockefellera, Times Square, Ground Zero, Wall Street, 1 World Tower, 5th Avenue, kościół św. Trójcy oraz słynny Central Park. Nocleg w Nowym Jorku.

17 września 2017  Dzień 10- NOWY JORK
Przejazd do Harlemu, stolicy czarnej Ameryki (125 St, Teatr Apollo). Mauzoleum 18. prezydenta Stanów Zjednoczonych, generała Granta, kościół Riverside, uniwersytet Columbia,  zwiedzanie największego kościoła anglikańskiego na świecie, kamiennej katedry Saint John the Divine. Spacer lub wycieczka rowerowa po Central Parku (Strawberry Fields, Navy Fountain, pomnik króla Władysława Jagiełły, Cleopatra Needle), dom Johna Lennona. Możliwa wizyta w jednym z najsłynniejszych muzeów świata: Metropolitan Museum of Art (25 USD) lub Muzeum Guggenheim (18 USD). Dla chętnych (opcjonalnie) wieczorny spektakl na Brodway’u. Nocleg w Nowym Jorku.

18 września 2017  Dzień 11 - NOWY JORK
W programie m.in. wizyta w Civic Centre, spacer mostem brooklyńskim (Brooklyn Bridge), jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie (liczącym ponad 125 lat), zwiedzanie Brooklyn Heights, dzielnicy nowojorskiej arystokracji; panorama Manhattanu. Przejazd na Greenpoint – czas na lunch w polskiej restauracji. Spacer po dzielnicy Greenpoint, największym skupisku Polonii amerykańskiej po Chicago, gdzie polskie pochodzenie deklaruje 43% mieszkańców; dzielnica ta zwana jest Little Poland. W razie wolnego czasu: Prospect Park (Grand Army Plaza, Brooklyn Museum – 12 USD, Botanical Garden – 10 USD. Nocleg w Nowym Jorku.

19 września 2017  Dzień 12 – FILADELFIA –BALTIMORE- WASZYNGTON
Rano wyjazd z Nowego Jorku do Waszyngtonu z krótkim zwiedzaniem Filadelfii (zobaczymy: Dzwon Wolności, Gmach Niepodległości, Muzeum Flagi Amerykańskiej oraz najstarszą uliczkę w Stanach Zjednoczonych). W drodze do Waszyngtonu zatrzymamy się  w  BALTIMORE –okolice portu. Wieczorny przyjazd do Waszyngtonu, stolicy Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Nocleg w Waszyngtonie.

20 września 2017  Dzień 13 - WASZYNGTON
Rano zwiedzanie cmentarza w Arlington a później  Waszyngtonu, stolicy USA, miasta nazwanego na cześć pierwszego prezydenta Ameryki – Jerzego Waszyngtona. Tu statystycznie co dziewiętnasty mieszkaniec jest prawnikiem, a konsumpcja wina jest najwyższa wśród wszystkich stanów Ameryki. Co najważniejsze jednak – miasto jest siedzibą rządu amerykańskiego oraz największej w Ameryce biblioteki - The Library of Congress, w której naliczono 535 mil półek z książkami. W Waszyngtonie zobaczymy: Biały Dom i Kapitol (z zewnątrz), pomnik Tadeusza Kościuszki,  pomnik Waszyngtona oraz pomnik ofiar wojny wietnamskiej i koreańskiej, Mauzoleum Lincolna, a także imponujący, wzniesiony w 2004 roku Memoriał II wojny światowej. Nocleg w Waszyngtonie.

21 września 2017  Dzień 14 - MIAMI
Śniadanie, transfer na lotnisko i wylot do Miami. Zwiedzanie Miami, które stanowi jedno z najważniejszych centr światowych finansów, handlu międzynarodowego, kultury, mediów, rozrywki i sztuki. W 2008 roku magazyn Forbes wyróżnił Miami jako „najczystsze miasto Stanów Zjednoczonych”. W Downtown Miami znajduje się największe skupisko międzynarodowych banków w Stanach Zjednoczonych, a zarazem siedziby wielu korporacji. Dystrykt Civic Center jest z kolei wielkim centrum szpitali, instytutów badawczych, ośrodków medycznych oraz branż biotechnologicznych. Port of Miami, znany jako „Rejsowa Stolica Świata”, przyjmuje każdego roku największą liczbę rejsów prywatnych oraz liniowców wycieczkowych spośród wszystkich portów świata. Miami nosi również przydomek „Stolicy Ameryki Łacińskiej”, jako że stanowi 2. największe amerykańskie miasto (po El Paso w Teksasie), w którym ponad połowa mieszkańców za swój język ojczysty uznaje hiszpański. Kolacja i nocleg w Miami.

22 września 2017  Dzień 15 – KENNEDY SPACE CENTER (PRZYLĄDEK CANAVERAL)
Wyjazd do NASA Kennedy Space Center. Widok na przylądek Canaveral, gdzie znajduje się ośrodek lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego oraz Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral.  Stąd startują rakiety USA w kosmos.  Powrót do Miami. Kolacja i nocleg. 

23 września 2017  Dzień 15 - PARK NARODOWY EVERGLADES
Śniadanie i czas wolny. Następnie wyjazd do Parku Narodowego Everglades leżącego na Florydzie, niemalże na przedmieściach Miami, w odległości 70 kilometrów od tej metropolii. Park słynie z terenów bagiennych, których powierzchnia wynosi 6100 kilometrów kwadratowych. Jest bezkresnym „morzem traw”, pokrywającym bagna z aligatorami i jadowitymi wężami czającymi się na każdym kroku. Powrót do Miami. Kolacja i nocleg.

24 września  2017  Dzień 16 – MIAMI-BAHAMA
Wcześnie rano wyjazd na Bahama – Wyspa Gran Bahama – Freeport . Przyjazd do hotelu  około 23,00.

25 września  2017  Dzień 17 – MIAMI
Czas wolny.

26 września 2017 Dzień 18 – MIAMI
Śniadanie, czas wolny, o 16,00 wyjazd na lotnisko i wylot  o 20,35 do Paryża

27 września 2017  Dzień 19 - WARSZAWA
Przylot do Polski. Zakończenie imprezy.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.