SINGAPUR – MALEZJA Z BORNEO – BRUNEI –FILIPINY –ZEA

TERMIN 12.01.2018 - 05.02.2018

WARSZAWA - DUBAJ - SINGAPUR - MALAKKA - KUALA LUMPUR - KUCHING - LEMANAK LONGHOUSE - BATANG-AI - MIRI - BANDAR SERI BEGAWAN - MANILA - BANAUE -SAGADA - BANGA-AN -  WYSPA BOHOL -  CEBU  - DUBAJ – ABU DHABI -  WARSZAWA

Dzień 1 (12.01.2018) Wylot z Warszawy do Singapuru przez Dubaj
Warszawa –Dubaj   EK 180  12JAN  WAWDXB   1325 2205 

Dzień 2 (13.01.2018) Dubaj - Singapur                   [-/-/D]*
Po przylocie do Singapuru EK 354   13JAN  DXBSIN  0315 1440 . Transfer do hotelu. Czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 3 (14.01.2018) Singapur                     [B/-/D]
Po śniadaniu zwiedzanie Singapuru. Przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang – tereny rekreacyjne miasta położone w Centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza – łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Zatrzymamy się również w Parku Merliona, mitycznego pół lwa, pół ryby, będącym jednym z symboli Singapuru. W drodze do chińskiej Świątyni Thian Hock Keng (Niebiańskiego Szczęścia), najstarszej taoistycznej świątyni w mieście przejedziemy przez Dzielnicę Chińską. Na zakończenie zwiedzania odwiedzimy dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 4 (15.01.2018) Singapur – Malakka                 [B/-/D]
Śniadanie. Wyjazd do Malezji – zwiedzanie Malakki, miasta o bogatej przeszłości, niegdyś jednego z najważniejszych portów handlowych Azji, a obecnie największej atrakcji turystycznej Malezji. Ponad pół tysiąca lat historii oraz wpływy portugalskie, holenderskie, brytyjskie i chińskie sprawiają, że jest tu co oglądać. Malakka została wpisana na listę UNESCO jako World Heritage Site. Miliony turystów rocznie odwiedzają Malakkę więc dziesiątki restauracji i coffee house, drink bary otwarte są do późna i sprawiają, że Malakka jest nie tylko wielką atrakcją turystyczną Malezji ale też wspaniałym miastem do odpoczynku i wakacyjnej rozrywki. Odwiedzimy tu m.in. Muzeum Baba & Nyonya poświęcone kulturze Peranakan, Ratusz z czasów panowania holenderskiego (Stadhuys), w którym obecnie mieści się Muzeum Historyczne i Etnograficzne, Świątynię Cheng Hoon Teng - najstarszą chińska świątynię w mieście, meczet Kampung Kling z niezwykłym dachem w kształcie piramidy, Porta de Santiago - bramę pozostałą po szesnastowiecznej fortecy portugalskiej oraz zatrzymamy się na zrobienie zdjęć się przy Muzeum Sułtanatu Malakki, mieszczącego się w replice piętnastowiecznego Pałacu Sułtańskiego. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

Dzień 5 (16.01.2018) Malakka – Kuala Lumpur                 [B/-/D]
Śniadanie. Wyjazd do Kuala Lumpur – stolicy Malezji. Zwiedzanie Kuala Lumpur: Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Placu Merdeka, gdzie w 1957 proklamowano niepodległość Malezji, oglądanie jednego z meczetów: Masjid Jamek lub Masjid Negara, China Town, krótki pobyt na „Central Market“ gdzie można obejrzeć i zakupić wyroby rękodzielnictwa malezyjskiego oraz podziwianie Petronas Twin Towers - 452m – Petronas straciły palmę pierwszeństwa jako najwyższe budynki świata ale niezmiennie pozostają chyba najbardziej spektakularnymi drapaczami chmur na świecie. Po zniszczeniu WTC w Nowym Yorku są jedyną taką twin budowlą na świecie i wieży Menara - 421m - w miarę możliwości wjazd na jedną z wież  Czas wolny, następnie zameldowanie się do hotelu. Wieczorem kolacja z pokazem tradycyjnego Malezyjskiego tańca. Nocleg.

Dzień 6 (17.01.2018) Kuala Lumpur – Kuching       [B/-/D]
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na malezyjskie Borneo do Kuching. Półdniowe zwiedzanie miasta Kuching.  Pięknej stolicy stanu Sarawak. Zwiedzać będziemy azjatycką dzielnicę – Kuching’s Chinatown, ogromny pomnik kota - Kuching znaczy po malajsku: kotek. W mieście jest kilkadziesiąt pomników kotów oraz muzeum Kotów. Zobaczymy kolorową Świątynie Tua Pek Kong Chinese Temple – ikonę miasta. Futurystyczną wieże widokową Civic Centre Viewing Platform. Muzeum Sarwak. W drodze powrotnej zobaczymy złote kopuły meczetu City Mosque i przejdziemy piechotą przez Stare Miasto. Po drodze oglądać będziemy dziedzictwo budowlane White Rajah Era, the Pavilion, the Square Tower, gmach sądu, pomnik Charlesa Brooke’a i gmach poczty. Przyjazd do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 7 (18.01.2018) Kuching – Lemanak   [B/L/D]
Śniadanie. Następnie transfer do Lemanak. Przejazd 225 km przez rolnicze tereny Sarawaku, gdzie znajdują się znane plantacje pieprzu, kakaowca i kauczuku. Przystanek na obiad na przydrożnym bazarze. Rejs łodziami w górę rzeki Lemanak na tereny zamieszkałe przez największe plemię Sarawaku -  Iban.  Zakwaterowanie w ich tradycyjnych długich domach. Każdy gość wchodzący do długiego domu jest witany lokalnym winem ryżowym – tuak  Hotel „Jungle Lodge” zbudowano aby turystom z Europy czy Ameryki, którzy z różnych względów nigdy nie zdecydowaliby się na nocleg w namiotach w dżungli umożliwić poznanie wnętrza dżungli. Dla przypomnienia: jesteśmy w środku dżungli, w promieniu kilkudziesięciu kilometrów na północ i kilkuset km na południe – nie ma nic.  Tylko dzika pierwotna dżungla. Nieliczne ukryte w głębi dżungli wioski long housy w których mieszkają Ibanowie, słynni Łowcy głów rozproszone są na dystansie co kilkadziesiąt km jedna osada zlokalizowana najczęściej nad brzegami rzeki.  Kolacja ze specjałami dżungli. Po kolacji program  z tradycyjną muzyką i tańcami plemienia Iban. Nocleg.

Dzień 8 (19.01.2018)  Lemanak – Samenggoh – Kuching             [B/L/D]
Śniadanie. Pokaz strzelania zatrutymi strzałami dmuchawek. Następnie krótki spacer po okolicy, gdzie będzie można zaobserwować tradycyjne zastosowanie roślin w kulturze Iban. Tradycyjny obiad Ibanów nad brzegiem rzeki, dający możliwość skosztowania potraw z bambusa. Następnie wizyta w Semenggoh Wildlife Centre Jest to jeden z kilku istniejących na Borneo ośrodków rehabilitacyjnych orangutanów. Na powierzchni 740ha w warunkach zbliżonych do naturalnych (dżungla) przebywa kilkadziesiąt młodych orangutanów. Na terenie parku zbudowano ścieżki z desek umożliwiające turystom zagłębienie się do prawdziwej dżungli i obserwowanie orangutanów w ich naturalnym środowisku Istnieje możliwość zbliżenia się na bardzo małą odległość do orangutanów i obserwacja ich naturalnych zachowań. Młode orangutany są tam tak chowane aby w odpowiednim momencie mogły rozpocząć samodzielne życie w dżungli jako dzikie zwierzęta. Po wstępnym brifigu turyści udadzą się wraz ze strażnikiem na piesza wycieczkę do lasu deszczowego celem wypatrywania i obserwacji orangutanów. W Semenggoh można również zobaczyć niezwykłe ptaki Hornbills. Semmenggoh jest położony 24km za Kuchingiem. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

Dzień 9-10 dzień (20-21.01.2017)  Kuching – Mulu        [B/- /D]
Śniadanie. Wymeldowanie. Transfer na lotnisko. Po przylocie do Mulu, spotkanie z przewodnikiem, transfer do hotelu. Po południu wycieczka do Mulu Park HQ -  wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości i jest bez wątpienia najbardziej spektakularnym Parkiem Narodowym nie tylko Malezji ale całej Azji Płd. Wsch. Nigdzie indziej nie można tak bezpośrednio i z bliska zobaczyć najwspanialszego pierwotnego lasu deszczowego jak w Mulu. Na terenie Parku znajduje się największy system jaskiń na świecie liczący ponad 200km oraz kilkadziesiąt największych na świecie jaskiń o niewyobrażalnych wręcz rozmiarach. Dzisiaj zwiedzimy dwie z nich -  Lang’s and Deer Caves.  W tej drugiej - Deer Caves - będziemy świadkami jednego z najbardziej spektakularnych pokazów natury: Wylot nietoperzy z jaskini. W jaskini zamieszkuje kilka milionów nietoperzy ( większe od polskich trzy-cztery razy ! Co wieczór następuje show: Wylot chmury nietoperzy z jaskini który trwa ok. 1 godziny !!! Nietoperze formują latające chmury i rozpoczynają nocne łowy na muchy, komary i inne owady. Powracają do jaskiń nad ranem. Dla obserwacji tego niezwykłego zjawiska zbudowano w Parku trybuny obserwacyjne dla turystów. Po zwiedzaniu jaskiń powrót do Park HQ, transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.
UWAGA!- nietoperze wylatują z jaskiń przy dobrej pogodzie !!!

Dzień 11 (22.01.2017) Mulu – Miri  [B/L/-]
Śniadanie. Wyjazd do Wind Cave i Clearwater Cave – Jaskinia Wiatrów z jej Królewską Komnatą jest największą atrakcją Parku: to największa jaskinia świata. Różne źródła podają różnie jej wielkość, gdyż odkrywane są coraz to nowe jej odcinki. Przyjmuje się, że jaskinia ma 209 km długości a jej największą atrakcja i specyfika jest to, że przepływa przez nią rzeka Sungai Melianu. Po przepłynięciu przez system podziemnych korytarzy rzeka jest krystalicznie czysta – stąd nazwa jaskini. W jaskini znajdują się wspaniałe formacje wapienne. Pierwsze 1,5km jaskinie jest oświetlone i przygotowane na przyjęcie zwykłych turystów. Dalsza eksploracja tylko dla bardzo wprawnych turystów. Niedaleko od wejścia do jaskini znajdują się naturalne baseny kąpielowe w czystej rzece – warto więc zabrać ze sobą stroje kąpielowe na zmianę.  Po drodze na zakończenie zwiedzania odwiedzimy Penan Longhouse – wioskę z długimi domami, którą zamieszkuje naród zwany Pean – jeden z ostatnich  pozostających jako myśliwi i zbieracza. Po obiedzie serwowanym w formie pikniku transfer na lotnisko w Mulu. Po przylocie do Miri, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 12 (23.01.2017) Miri – Brunei – Manila        [B/L/-]
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Wyjazd na granicę. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie jednego z najmniejszych, a zarazem najbardziej zasobnych państw świata, które niegdyś rozciągało swą władzę nad całym Borneo i Filipinami – Brunei.  Choć islam jest tu religią państwową, ludność kraju stanowi mieszankę etniczną i wyznaniową niechętną jakiejkolwiek formie ekstremizmu. Zwiedzanie Bandar Seri Begawan, egzotycznej stolicy meczetów i centrów handlowych sąsiadujących z nieodległą dżunglą.  Tamu – rynek, Muzeum Techniki, Muzeum Brunei  z intrygującą ekspozycją etnograficzną, grobowiec Sułtana Brunei z V wieku. Następnie obiad w miejscowej restauracji. Po obiedzie dalsza część zwiedzania. Regalia Centre, meczet - Jame Asr Hassanil Bolkaih Mosque – zbudowany w 1992 r. z okazji 25 lat panowania obecnego sułtana. Transfer na lotnisko i wylot do Manili. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 13 (24.01.2017) Manila    [B/-/D]
Śniadanie. Zwiedzanie Manili. pełnej uroku stolicy Filipin; katolickie kościoły, Fort Santiago - symbol władzy hiszpańskiej nad Filipinami oraz Rizal Park - jednego z najpiękniejszych parków stolicy. Wizyta w Intramuros, starej części miasta, w której zobaczymy rezydencję kolonialną, neoromańską katedrę oraz najstarszy zabytek architektury, kościół San Augustin oraz Pałac Malacanang- rezydencja dyktatora Marcosa W Muzeum Narodowym okazja do obejrzenia znakomitej wystawy poświęconej wrakowi galeona. Podziwianie zachodu słońca z nadmorskiego bulwaru Roxas pośród nawoływań ulicznych handlarzy, piania kogutów tresowanych do walki, hałaśliwych jeepneyów i riksz oraz przebojów karaoke. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

Dzień 14 (25.01.2017)  Manila - Banaue     [B/-/D]
Śniadanie. Wyjazd na północ wyspy Luzon, największej z 7107 wysp archipelagu. Przejazd przez przełęcz Dalton, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na plantacje ryżowe. Przyjazd do Banaue, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg

Dzień 15 (26.01.2017)  Banaue – Sagada - Banaue              [B/-/D]
Śniadanie. Przejazd do Sagada przez pięknie położoną dolinę Bontoc. Wizyta w muzeum w Bontoc, w którym znajdują się bogate zbiory etnograficzne ukazujące kulturę lokalnych plemion. Z B Bontoc udajemy się do Sagady, dawnej hiszpańskiej misji XiXw. Gdzie największą atrakcją są jaskinie grzebalne z wiszącymi trumnami. Powrót do Banaue. Kolacja. Nocleg.

Dzień 16 (27.01.2017) Banaue – Banga-An – Banaue       [B/-/D]               
Śniadanie. Przejazd lokalnymi jeepami do wioski Bangaan.  Następnie koronna atrakcja Filipin: niezwykłe tarasy ryżowe – Bangaan Terraces, istniejące już od 2000 lat. Zajmują całe, nieraz bardzo strome wzgórza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni (wpisanych na listę UNESCO- uważanych za Ósmy Cud Świata). Tarasy powstały prawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Powrót do Banaue. Kolacja z pokazem lokalnych tańców. Nocleg.

Dzień 17 (28.01.2017) Banaue – Manila    [B/-/D]
Śniadanie. Przejazd do Manili. Kolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 18(29.01.2017) Manila – Bohol    [B/-/D]
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Bohol. Transfer do hotelu. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

Dzień 19 (30.01.2017)  Bohol        [B/-/D]
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie wyspy, kościół Baciayon, przejazd przez gaj mahoniowy, wizyta w motylarni, gdzie można zobaczyć m. in. okazy największych motyli i ciem na świecie, a następnie dojazd do tzw. Czekoladowych Wzgórz - to niewątpliwie wizytówka nie tylko wyspy, ale też całych Filipin. To ponad 1700 regularnych, kopców o idealnych kształtach, nie porośniętych niczym innym jak tylko trawą. Nazwa jest dość zwodnicza: niestety na wzgórzach nie rośnie żaden kakaowiec, a tym bardziej nie można tam znaleźć czekolady. Tytuł swój zawdzięczają kolorowi trawy na kopcach jaki przybiera w porze suchej. Spływ rzeką Loboc - na niej kursują łodzie, zupełnie inne od wszelkich wyobrażeń. Przerobione na restauracje, przyozdobione po filipińsku barki, pełne romantycznych stolików i muzyki lokalnej. Spływ zakończymy w miejscu gdzie można obejrzeć jedne z najmniejszych na świecie małpiatek  - Tarsjuszy -  z charakterystycznymi dużymi oczami. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 20  (31.01.2017) Bohol           [B/-/D]
Śniadanie. Czas wolny. Odpoczynek na szerokich plażach znanych z bardzo jasnego, drobnego piasku, oraz łagodnego wejścia do wody o błękitno-turkusowej barwie.Dla chętnych całodniowa wyprawa na Cebu aby zobaczyć rekiny wielorybie .(koszt  około 100 USD) Kolacja. Nocleg.

Dzień 21 (01.02.2017) Bohol – Cebu                       [B/-/D]
Śniadanie. Prom  na wyspę Cebu, gdzie zobaczymy słynny krzyż Magellana w Bazylice Minore del Santo Nino, XVI-wieczny Fort San Pedro oraz najstarszą ulicę na Filipinach - Colon Street. Będzie też okazja do zrobienia zakupów na lokalnym targu. Na koniec odwiedzimy świątynię taoistyczną i przejedziemy przez dzielnicę mieszkalną z pięknymi ogrodami, zwaną Beverly Hills. Kolacja. Nocleg na Cebu.

Dzień 22 (02.02.2017) Cebu – Dubaj        [B/L/-]
Śniadanie. Transfer na lotnisko.  Lunch. Przelot do stolicy ZEA –Dubaj 
EK 338   02FEB   CEB DXB            1705 0110+1 .Przylot ( 3.02.) i transfer do hotelu

Dzień 23 (03.02.2017) Dubaj    [B/-/D]
Po  śniadaniu całodniowe zwiedzanie Dubaju, które rozpoczniemy od " Nowego" Dubaju i przejedziemy do jednej z największych dzielnic na świecie - Dubai Marina (ok. 120 tys. mieszkańców) oraz największego portu jachtowego na świecie. Zobaczymy m.in. jeszcze budowane najwyższe budynki mieszkalne na świecie, wznoszące się na ponad 400m! Następnie panoramiczne zwiedzanie pierwszej sztucznie usypanej wyspy w kształcie palmy - The Palm Jumeirah - przejazd kolejką, której tory umieszczone są kilka metrów nad ziemią! Wejście do 5* hotelu Atlantis ulokowanego na samym jej krańcu i zwiedzanie gigantycznego akwarium w tzw. zaginionej komnacie.( bilet wstępu nie jest w cenie). Następnie udamy się nad Zatokę Perską, aby z sfotografować z zewnątrz kolejny symbol Dubaju, słynny żagiel Burj Al Arab - pierwszy 7 * hotel na świecie! (zwiedzanie wnętrz hotelu oraz degustacja 2 wybranych drinków płatne dodatkowo ok.140 USD/os). Dalej odwiedzimy Madinat Jumeirah - zwany Wenecją Dubaju - dzielnica stworzona w klimacie włoskiej laguny, poprzecinanej kanałami. Tuż obok dumnie prezentuje się hotel Burj Al Arab. Przejedziemy do centrum handlowego Emirates Mall, z jedynym na świecie, w pełni zadaszonym, czynnym cały rok stokiem narciarskim ze sztucznym śniegiem i pingwinami. Kolejno przemieścimy się do najstarszych dzielnic miasta: Bur Dubai i Deira. Odwiedzimy słynne Muzeum Dubaju, pokazujące metamorfozę jakiej doznało miasto po odkryciu złóż ropy. Po zwiedzaniu przeprawimy się abrą, tradycyjną taksówką wodną, przez kanał Dubai Creek na targ przypraw. W drodze powrotnej odwiedzimy Gold Souk. Przejazd najbardziej reprezentacyjną ulicą Dubaju - Sheika Zayeda do dzielnicy Downtown, gdzie zlokalizowany jest słynny Burj Khalifa - wieżowiec, który jest najwyższą budowlą jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek. Nasz dzień zakończymy pokazem tańczących fontann w rytm muzyki i gry świateł. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

Dzień 24 (04.02.2017) Dubaj- Abu Dhabi        [B/-/D]
Śniadanie , wyjazd na wycieczkę do Abu Dabi. Abu Dhabi to stolica i główne miasto, a także nazwa największego emiratu wchodzącego w skład ZEA, zajmującego 86 % jego powierzchni. Miasto leży na wyspie Abu Dhabi i kilku mniejszych wysepkach Zatoki Perskiej oraz na stałym lądzie, z którym jest połączone trzema mostami. Pierwsze kroki w stolicy ZEA kierujemy do słynnego, najbardziej luksusowego i najdroższego hotelu na świecie Emirates Palace, należącego do sieci Kempinski (najstarszej sieci hotelowej, grupującej luksusowe placówki na całym świecie i wywodzącej swoją nazwę od nazwiska rodziny Bertolda Kempińskiego, pochodzącego z Wrocławia, skąd w 1872 r. przeniosła się do Berlina). Hotel uważany jest za najbardziej dochodowe przedsięwzięcie Abu Dhabi, nie licząc wydobycia ropy naftowej.  Emirates Palace powstał w 2005 r. i odebrał tytuł najbardziej luksusowego hotelu świata słynnemu „Żaglowi” – hotelowi Burj Al-Arab w Dubaju. Koszt budowy wyniósł ponad 3 miliardy USD. Ze względu na ekskluzywne wnętrza uznano, że nie wypada nazywać go hotelem, dlatego nosi miano pałacu. Budynek otrzymał nieformalne 7 gwiazdek w pięciogwiazdkowej hotelowej skali, co ma podkreślać różnicę w  przepychu i luksusie, w porównaniu do najwyższego hotelowego standardu 5-ciu gwiazdek. Naprzeciwko najbardziej ekskluzywnego hotelu świata znajdują się drapacze chmur Etihad Towers („etihad” z arabskiego – wspólnota, zjednoczenie, unia). Kompleks pięciu wież, wzniesionych w latach 2006-2011, jest wizytówką stolicy i synonimem wszystkiego co nowoczesne, wyrafinowane i luksusowe. Prestiżowe budynki kształtem przypominają żagle, co ma nawiązywać do tradycji i historii kraju i symbolizować dawne znaczenie miasta jako portu morskiego. Wieżowe liczą od 54 do 74 pięter i wznoszą się na wysokość od 218 do 305 m. Ze świata luksusu udajemy się do największego w Emiratach, i jednego z największych na świecie, Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda (Sheikh Zayed Grand Mosque). Po wrażeniach duchowych czas  na sporty ekstremalne. Odwiedzimy słynny  tor Formuły 1 – Yas Marina Circuit. Grand Prix F1 w Abu Dhabi to największe międzynarodowe wydarzenie sportowe na Bliskim Wschodzie. Prace nad budową toru rozpoczęły się w 2007 r. Według początkowych planów tor F1, podobnie jak Grand Prix Monako, miał wykorzystywać ulice miasta, ale wkrótce zrezygnowano z tej koncepcji, a tor stał się samodzielnym, całorocznym obiektem sportowym. Następnie udamy się do Heritage Village. Jest to rekonstrukcja wioski, jaka mogła się tu znajdować przed odkryciem ropy naftowej, gdzie można zapoznać się z codziennym życiem mieszkańców ówczesnego Abu Dhabi. Po zwiedzaniu wioski zobaczymy Capital Gate. Jest to najbardziej pochyła wieża na świecie o wysokości 160 m został wpisany do Księgi rekordów Guinessa z odchyleniem od pionu o 33 m! (dla porównania: Krzywa Wieża w Pizie jest odchylona od pionu zaledwie o 5 m). Wieczorem powrót do hotelu Kolacja. Nocleg

Dzień 25 (05.02.2017) Dubaj - Warszawa   [B/-/-]
Śniadanie. Transfer na lotnisko.    EK 179   05FEB   DXBWAW            0805 1120
Wylot do Polski. Zakończenie imprezy


*B – breakfast – śniadanie     L – lunch – obiad    D – dinner - kolacja

CENA 4950 PLN + 4640 USD

Cena zawiera:
-  Przelot na trasie: Warszawa – Dubaj - Singapur; Kuala Lumpur – Kuching; Kuching – Mulu; Mulu – Miri, Brunei – Manila, Manila – Bohol, Cebu – Clark – Dubaj; Dubaj – Warszawa
-  przejazd autokarami, busami lub lokalnymi jeepami, wg programu
-  23 noclegów w hotelach (zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką, 1 nocleg w tradycyjnych domach Ibanów w czasie pobytu w Batang Ai /podstawowe zakwaterowanie na materacach z moskitierami, wspólna łazienka/)
-  wyżywienie: 23 śniadań, 5 obiadów, 20 kolacji
-  opiekę przedstawiciela biura Euro 90
-  przewodnika z polskim językiem
-  ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż choroby przewlekłe)
-  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:
- opłat lotniskowych za przeloty lokalne oraz opłat wylotowych ok. 120 USD
- napojów do obiadów i kolacji
- opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz za filmowanie i fotografowanie
- zwyczajowych napiwków ok. 140 USD