KATALOŃSKA PRZYGODA – BARCELONA, BLANES, BESALU,
TOSSA DE MAR I GIRONA

Barcelona.jpg

11-15.10.2017

Wylot z Wrocławia godz. 21:25, przylot do Barcelony Girona godz. 23:55
Wylot z Barcelony Girona godz. 18:25, przylot do Wrocławia godz. 21:00

Cena 1890 zł/ os. *

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki do Barcelony w 2015 - tutaj

To przepiękne miejsce z prawdziwie katalońską duszą, gdzie ludzie są pełni pasji, a piłka nożna jest niemal religią. To właśnie ukochane miasto Gaudiego stało się sceną dla jego niezwykłych budowli.

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Girony - Barcelony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, następnie czas wolny na plażowanie. Obiad i ok. godz.14 przejazd autobusem do Barcelony na zwiedzanie miasta śladami Antonio Gaudiego. Zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO perły modernizmu ze słynną świątynią Sagrada Familia na czele (nie wchodzimy ośrodka, tylko z zewnatrz). Choć ciągle w budowie, już teraz stanowi największą atrakcję miasta, odwiedzaną rokrocznie przez miliony turystów. Dalej baśniowy Parc Guell, z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, Dzielnica Eixample oraz przejazd wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila ze słynnym dachem oraz kolorowa, wpisana na listę UNESCO Casa Batllo. Następnie wieczorny pokaz Fontanny Magicznej, który trzeba obejrzeć będąc w Barcelonie! Pokaz światła, muzyki i wody  to miejsce z niesamowitym klimatem i niesamowitym widokiem. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, następnie wyjazd do Barcelony na całodziennie zwiedzanie miasta (zabieramy lunch pakiety z hotelu). W programie spacer po najstarszej dzielnicy miasta – Barri Gotic, gdzie zobaczymy barcelońską katedrę św. Eulalii, legendarną kawiarnię miejskiej bohemy- Els Quatre Gats (z zewnątrz), place kataloński i królewski z pałacem hrabiów Barcelony, św. Jakuba z ratuszem. Spacer po głównej alei- La Rambli, pełnej atrakcji dla turystów. Koniecznie trzeba tu poświęcić czas na odwiedziny słynnego Targu La Boqueria (zamknięty w święta i niedziele) oraz zobaczyć "ludzkie rzeźby" w części artystycznej alei. Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz Plac Hiszpański z fontanną Jujola i Wieżami Weneckimi, średniowieczna dzielnica La Ribera, poświęcony patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Ildefonso Falconesa "Katedra w Barcelonie" oraz spacer Carrer de Montcada, gdzie znajdują się dawne pałace zamożnych kupców. Zwiedzanie zakończymy pod Łukiem Triumfalnym, zbudowanym specjalnie z okazji Wystawy Światowej w 1888 roku. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do Blanes i zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Jardí Botànic Marimurtra. Ogród Botaniczny Marimurtra stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Blanes oraz jeden z najważniejszych ogrodów botanicznych w Europie. Na powierzchni 4 hektarów znajdziemy kilka tysięcy egzotycznych roślin, pochodzących z różnych zakątków świata. Ogród Marimurtra to prawdziwa oaza zieleni, pełna kolorów i zapierających dech w piersiach widoków. Podzielony jest na trzy części: śródziemnomorską, umiarkowaną i subtropikalną. Powrót na 13,00 na obiad do hotelu. Po obiedzie wyjazd do Besalu. To wycieczka do serca średniowiecznej Katalonii. Besalu – doskonale zachowany układ średniowiecznego miasteczka, oryginalne kamieniczki, kościoły, place i brukowane wąskie uliczki. Niekwestionowanym symbolem Besalu jest doskonale zachowany, ufortyfikowany most z XI w. który bronił dostępu do miasta i na którym pobierano opłaty od kupców. To także po części wyprawa geologiczna, bowiem trasa wycieczki wiedzie przez strefę dawno wygasłych wulkanów. Do dziś zachowały się jednak wzgórza o ewidentnym kształcie stożków wulkanicznych. Na koniec wizyta w muzeum Micromundi, czyli muzeum miniatur. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Lunch pakiety do odebrania w recepcji hotelu. Następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem do Tossa de Mar. Położona ok. 10 km od Lloret de Mar Tossa jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejscowości na Costa Brava. Tossa to miasteczko kontrastów, znajdziemy tu zarówno nowoczesną bazę turystyczną, jak i średniowieczny zamek i zabytkową dzielnicę Villa Vella. Dalej przejazd autokarem do Girony. Zwiedzanie m. in. katedry w historycznej części Girony wraz z dzielnicą żydowską. Czas wolny. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena zawiera:

- przelot do/z Girony - Barcelony (lot kursowy tanimi liniami RYANAIR);

- bagaż podręczny 10kg, opłaty lotniskowe, odprawę internetową;

- transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko w Barcelonie;
- 4  noclegi w hotelu  4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i TV;

- wyżywienie – 4/7 śniadania, obiady lub lunch pakiety oraz kolacje z napojami do posiłków

- 2 polskojęzyczne wycieczki  autokarowe do Barcelony: Barcelona Fontanny oraz Barcelona City;

 - polskojęzyczna wycieczka do Blanes i Besalu;

- wycieczkę do Tossa de Mar i Girony z polskim pilotem w drodze na lotnisko;
- ubezpieczenie Signal Iduna obejmujące NNW, KL, CP (choroby przewlekłe);
- opiekę pilota/przewodnika.


Cena nie zawiera:

-  wstępów: Park Guell, Katedra w Barcelonie, Muzeum Picassa, Katedra w Gironie,   ogród botaniczny Jardí Botànic Marimurtra w Blanes, Muzeum Miniatur w Besalu oraz podatek lokalny w hotelu i opłaty lokalnych przewodników – łącznie 70 € /osoba

- opcjonalnie dla chętnych zwiedzanie stadionu Camp Nou - koszt 25€/ osobę.

BAGAŻ PODRĘCZNY

Każdy pasażer może wnieść na pokład jedną torbę podręczną o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz 1 małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 x 20 x 20 cm.

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.