BANER_3.jpg

Rosja przez Kraje Nadbałtyckie i Finlandię 08-19.06.2019

IMPREZA POTWIERDZONA - brak miejsc!

1 dzień - 8 czerwca 2019 -  KOWNO
Przejazd z Wrocławia do Kowna (trasa Wrocław, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Koło, Łódź, Warszawę, Łomżę, Augustów, Suwałki , granica , Kowno). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Trasa około 760km.

2 dzień - 9 czerwca 2019 - KOWNO i RUNDALE
Po śniadaniu zwiedzanie Kowna: gotycka kamienica z XV w. tzw. Dom Perkuna, Starówka z Ratuszem i liczne budowle sakralne. Spacer słynną Aleją Wolności i pięknymi uliczkami Starego Miasta na pewno będzie godny zapamiętania. Nie możemy również zapomnieć, ze z tym miastem związany był Adam Mickiewicz), przejazd do Rundale  (łotewski  Wersal)  a później zwiedzanie pałacu wraz z ogrodem  i przejazd do Rygi. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - 10 czerwca 2019- RYGA
Po śniadaniu  całodzienne zwiedzanie Rygi z przewodnikiem.  Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Obiadokolacja na mieście  i nocleg.

4 dzień - 11 czerwca 2019 - TALLIN
Po śniadaniu przejazd do Tallina i zwiedzanie  z przewodnikiem: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, a także dzielnica Pirita (miejsce regat olimpijskich) i Park Święta Pieśni. Wjazd na wieżę telewizyjną, gdzie można nagrać i wysłać swoje powitanie dla rodziny i przyjaciół. Przejazd do Pałacu Kadriorg. To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościły takie znane osobistości jak car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Służył przez długi czas rosyjskim władcom jako letnia rezydencja. Nad budową pałacu zleconą przez cara Piotra I czuwał włoski mistrz architektów, Niccolo Michetti. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień  - 12 czerwca 2019-  Helsinki
Śniadanie w formie lunch box  ze względu na wczesna porę promowania. Przeprawa promowa do Helsinek i zwiedzanie Helsinek  z przewodnikiem. Zwiedzenia historycznego centrum miasta. Znaleźć tu można Plac Senacki, otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, m. in. uniwersytet i siedziba rządu. W pobliżu znajduje się rynek (Kauppatori) z ratuszem, pałacem prezydenta i gmachem soboru Uspieńskiego. Inne nietypowe i ciekawe obiekty: katedra luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, „Sanktuarium Ciszy” znajduje się w centrum miasta i charakteryzuje się nietypową architekturą, daje wspaniałe poczucie spokoju. Pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Zaokrętowanie na prom, kolacja na promie i nocleg.

6 dzień -  13 czerwca 2019 - SANKT PETERSBURG
Po śniadaniu na promie odprawa graniczna w porcie St. Petersburg. Około południa zwiedzanie z przewodnikiem - twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła kryjącym grobowce carów. Dalej przejazd obok krążownika Aurora oraz nabrzeżem Pałacowym z pałacem Marmurowym i pałacem Zimowym do znajdującej się w delcie Newy wyspy Wasilewskiej z kolumnami Rostralnymi, zespołem Dwunastu Kolegiów oraz nabrzeżem Uniwersyteckim z pałacem Mienszykowa i Przystanią ze Sfinksami.   Późny obiad w centrum. Rejs po Newie. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych nocny wyjazd metrem na spektakl zwodzonych mostów. Powrót na piechotę lub zamówioną taksówką. Nocleg.

7 dzień - 14 czerwca 2019 - PETERHOF i CARSKIE SIOŁO
Po śniadaniu przejazd do Peterhof –  wodolotem, a po południu przejazd do Carskiego Sioła. Późny obiad w  restauracji Bakenbardy w Carskim Siole. Powrót do hotelu  . Nocleg.

8. dzień -  15 czerwca 2019
Śniadanie, czas wolny, zbiórka w hotelu i około  18,00 wyjazd na  koncert Bagatica z  kolacją

9. dzień - 16 czerwca 2019 ST. PETERSBURG
Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem St. Petersburga:  Sobór Izaaka, Ermitaż. Późny obiad na mieście.  Wieczorem wyjście na balet. Nocleg.

10 dzień  - 17 czerwca 2019-  PSKÓW
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pskowa, zwiedzanie i obiad. Zobaczymy historyczne centrum Pskowa czyli  pradawny zespół architektoniczny zwany Kremlem Psków (inaczej - Krom). Ta twierdza znajduje się na wysokiej i wąskiej przylądku o powierzchni 3 hektarów, w pobliżu skrzyżowania dwóch głównych rzek Psków, Wielkiej i Pskowa oraz  Katedrę Św. Trójcy, którą turyści mogą dziś zobaczyć. Obecny budynek osiąga 72 metry (jest to znacznie więcej niż w poprzednich budynkach).  Później przejazd do Daugavpils (Dyneburg) na nocleg.

11 dzień - 18 czerwca 2019 - WILNO
Po śniadaniu przejazd do Wilna i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer z pilotem po starówce, zobaczymy m.in.: Plac Katedralny, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza ,Ostra Brama, kościół św. Teresy, sobór św. Ducha, Plac Ratuszowy, ratusz, a także kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie, gdzie spoczywają polscy żołnierze polegli podczas wojny 1920-21, matka Józefa Piłsudskiego oraz jego serce., Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

12 dzień - 19 czerwca 2019 -  TROKI
Po śniadaniu przejazd do Trok –  rejs po jeziorze, zwiedzanie zamku  z przewodnikiem , degustacja pierożków karaimskich i wczesnym popołudniem wyjazd do kraju. Powrót w godzinach nocnych.